Готовність дитини до школи

ДОМАШНЯ ДІАГНОСТИКА ГОТОВНОСТІ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ
Вашій дитині на 1 вересня вже буде 6 років і наче треба йти у перший клас… Проте ви не впевнені у готовності дитини до навчального процесу? Розумію, адже поняття “готовності” – доволі широке і складається не тільки з освітніх навичок…
Тож як зрозуміти, чи готова ваша дитина до першого класу?
Існує безліч діагностик готовності дитини до школи і серед них можна легко загубитися. Пропоную вам загальний зріз навичок-компетенцій, які бажано допомогти сформувати дитині до походу в школу і за якими можна визначити готовність дитини до першого класу.
На картинках ви знайдете основні запитання, які варто поставити собі, якщо вашій дитині от-от виповниться 6-7 років.
Найголовнішою ознакою готовності дитини до школи є її психологічна стійкість – здатність витримувати шкільне навантаження (нові люди, інформація, правила) за відсутності мами і тата. Здатність витримувати напруження, якщо щось не вийшло, якщо потрібно почекати на результат (а в еру гаджетів це особливо складно). І чи є у дитини мотивація – бажання пізнавати нове. Якщо у дитини сформувалася надійна прив’язаність, є відчуття безпеки та підтримки, то швидше за все, дитина буде готова до дослідження нового шкільного простору.
Ще пропоную ось такі 10 порад батькам майбутніх першокласників:
1️⃣ Організуйте робоче місце дитини.
2️⃣ Допомагайте у будь-яких справах.
3️⃣ Заохочуйте найменші успіхи дитини.
4️⃣ Будьте терплячими.
5️⃣ Щодня читайте дитині.
6️⃣ Постійно розвивайте уяву, мислення.
7️⃣ Давайте відповіді на кожне запитання.
8️⃣ Розмовляйте спокійним тоном.
9️⃣ Давайте дитині посильну роботу.
🔟 Поважайте дитину як рівноправного члена родини.